Колись я писав пост про заяву на застосування податкової соціальної пільги. Тоді це було дуже актуальне питання, оскільки тільки но вступив в силу Податковий кодекс України та багато чого змінилося у податковому законодавстві. Головне, що втратив силу Закон «Про податок на доходи фізичних осіб» №889-IV від 22.05.2003, який до 2011 року регулював питання застосування податкової соціальної пільги. Втратили силу і всі підзаконні акти, що регулювали порядок надання податкової соціальної пільги. Про які саме підзаконні акти йде мова, можна почитати у вищезазначеній статті.
Нагадаємо, що Державна податкова адміністрація України, тимчасово, до затвердження нової форми заяви, дозволила писати заяви на право застосування податкової соціальної пільги у
довільній формі. При чому, за зразок, було дозволено брати форму заяви, що була затверджена Наказом ДПАУ вiд 30.09.2003 № 461. Необхідно було лише поміняти пункти Закону «Про податок на доходи фізичних осіб» на відповідні пункти Податкового кодексу.
довільній формі. При чому, за зразок, було дозволено брати форму заяви, що була затверджена Наказом ДПАУ вiд 30.09.2003 № 461. Необхідно було лише поміняти пункти Закону «Про податок на доходи фізичних осіб» на відповідні пункти Податкового кодексу.
З того часу пройшло більше ніж пів року, проте затверджувати форму заяви на податкову соціальну пільгу ніхто не поспішає. У мене, наприклад, виникла підозра, що її зовсім не затвердять. Можливо це так, а можливо скоро платники податків все ж таки дочекаються нової форми. В будь якому разі, поки цього не відбулося, заяву треба складати самостійно.
Багато людей шукають форму заяви для застосування податкової соціальної пільги в інтернеті, а цей блог, для того і існує, щоб люди могли знаходити на ньому потрібну інформацію. Тому викладую зразок заяви на податкову соціальну пільгу. Її можна скачати за цим посиланням.
Що я зробив? Я всього лише видалив у верхній правій частині інформацію, про те, що форма заяви затверджена Наказом ДПАУ №461. Фразу «пункту 6.1 статті 6 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» (далі — Закон).» замінив на відповідний пункт Податкового кодексу, а саме «пункту 169.1 статті 169 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 (далі — Податковий кодекс)».
Ну і, звичайно, фразу «Мені відомо, що згідно з підпунктом 6.3.1 пункту 6.3 статті 6 Закону податкова соціальна пільга застосовується виключно за одним місцем нарахування (виплати) місячного доходу у вигляді заробітної плати» замінив на «Мені відомо, що згідно з підпунктом 169.2.1 пункту 169.2 статті 169 Податкового кодексу податкова соціальна пільга застосовується виключно за одним місцем нарахування (виплати) місячного доходу у вигляді заробітної плати».
От і все, зразок заяви на застосування податкової соціальної пільги готовий. Скачуємо бланк, друкуємо та застосовуємо у роботі.
Немає коментарів:
Дописати коментар