Nolix.ru

пʼятниця, 15 лютого 2013 р.

Чи відображається в декларації з ПДВ сума податку, знята з бюджетного відшкодування внаслідок податкової перевірки на підставі податкового повідомлення-рішення за формою «В3»?


Відповідно до пп. «А» п. 200,4 НКУ бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх і звітному податкових періодах постачальникам товарів (послуг) або до Державного бюджету України, а при отриманні від нерезидента послуг на митній території України - в сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за
попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг.
   
   Платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає органу ДПС податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації (п. 200,7 ПКУ).
   
   Протягом 30 календарних днів, наступних за граничним терміном отримання податкової декларації, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, наступних за граничним терміном проведення камеральної перевірки (п. 200,10 - 200,11 ПКУ).
   
   Згідно з пп. «В» п. 200,14 ПКУ, якщо за результатами камеральної чи документальної позапланової виїзної перевірки орган ДПС виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган у разі з'ясування за результатами проведення перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови у наданні бюджетного відшкодування. Форма такого повідомлення наведена в додатку 7 до Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженим наказом Мінфіну від 28.11.2012 р. № 1236. Згідно п. 2,2 цього Порядку відповідний структурний підрозділ органу ДПС складає податкове повідомлення-рішення за формою «В3». Податковим повідомленням-рішенням за формою «В3» визначено, що протягом 10 календарних днів, наступних за днем ​​отримання цього податкового повідомлення-рішення, завищена сума, на яку відмовлено у наданні бюджетного відшкодування та на яку складено повідомлення-рішення, зменшується у картці особового рахунку платника податку.
   
   Таким чином, на суму ПДВ, у відшкодуванні якої відмовлено, збільшується сума від'ємного значення, яке відображається платником зі знаком «+» у рядку 21,3 «зменшіть / збільшено Залишок від'ємного значення за результатами перевіркі податкового органу» податкової декларації з ПДВ звітного періоду. Тобто платник податку в подальшому має право скористатися від'ємним значенням, у бюджетному відшкодуванні якого йому відмовлено, так як сума рядка 21 вплине на залишок від'ємного значення по рядку 22 декларації з ПДВ.
   
   Відповідну думку податкових органів розміщене в Єдиній базі податкових знань.
   
   Також слід звернути увагу на те, що згідно п. 200,6 НКУ в разі прийняття платником податків самостійного рішення про бюджетне відшкодування, зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних звітних (податкових) періодів. Тобто повторно відобразити суму, зняту податковими органами з бюджетного відшкодування, по рядку 23 у наступних звітних періодах швидше за все не можна.
    
   Ольга Буркун
   аудитор
   Аудиторська фірма «Курсор-Аудит»
    
   Дата підготовки 31.01.2013

За матеріалами: ЛІГА: ЗАКОН

Немає коментарів:

Дописати коментар